Neden Türkiye?

Türkiye sağlık alanındaki başarılı çalışmaları ve yüksek hasta memnuniyetinin yanı sıra özellikle son yıllarda yurt dışından gelen hasta akışının pozitif geri bildirimleri ile uluslararası platformlarda adından sıkça söz ettiriyor.

Bu başarı sadece vaka bazında veya belirli bir alanda gösterilen bir başarı değil, sağlık sektörünün hemen hemen tüm segmentlerinde ve dallarında gösterilen başarıdır. Ve Türkiye’nin sağlık alanındaki bu başarısının ardında pek çok faktör yer alıyor.

Türk hekimlerinin son derecede iyi bir eğitim sürecinden geçiyor olması, henüz üniversite yıllarındayken bile pek çok vaka üzerinde çalışma fırsatı bulmasından kaynaklı olarak diğer ülkelerde benzer statüdeki hekimlere kıyasla çok daha deneyimli olması en önemli faktördür. Bu aşamada sağlık personellerinin de performansı ve başarıları büyük orada etkilidir.

Hekimlerin görev yaptığı hastaneler uluslararası standartlarda A segmentindedir. Tıbbi olarak hastanelerin sağladığı teknolojik imkanlar ve hastalara sunduğu fiziksel imkanlar tedavi sürecinin çok daha başarılı ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Türkiye’nin özellikle farklı ülkelerden gelen hastalar için ulaşım kolaylığı da bu başarının arkasındaki etkenler arasındadır. Özellikle yurt dışı hastalar hemen hemen tüm ülkelerden Türkiye’ye havayolu aracılığı ile kolay ve hızlı ulaşım sağlıyor.

Tüm bu başarıların yanı sıra Türkiye, tarihi dokusu, zengin doğası ve lüks konaklama imkanları hem hastalar hem de hasta yakınları için tedavi sürecinin çok daha keyifli ve konforlu olmasını sağlıyor.

türkiye hastahaneler

İyi eğitim almış, deneyimli ve başarılı hekimler

Türkiye sağlık turizmi

Yüksek performans ile görev yapan sağlık personelleri

türkiye klinik

Gelişmiş, modern ve konforlu hastane imkanları

sağlık turizmi ve seyahat

Dünyanın her yerinden sürekli uçuşlar ile ulaşım kolaylığı

sağlık seyahati

Tarihi dokusu, zengin doğası ve lüks konaklama imkanları ile turizm gücü