Türk Hekimlerinin Dünya Çapındaki Başarıları

Türkiye sağlık alanında sunduğu hizmetler ve hekimlerinin başarıları ile dünya çapında adını üst sıralara taşımıştır. Özellikle son yıllarda yüksek teknoloji cerrahi operasyonların sayısındaki artış ve bu operasyonlardaki hekim başarıları ile Türk hekimlerinin ile adından sıkça bahsedilmektedir.

Tıp dünyasına kazandırdıkları buluşların yanı sıra Türk hekimleri gerçekleştirdikleri zorlu ameliyatlar, yazdıkları makaleler ve aldıkları prestijli ödüller ile başarılarını tüm dünyaya duyurmuştur.

1998 yılında “Yüzyılın Sinir Cerrahı” ünvanını alan Prof. Dr. Gazi Yaşargil yakın tarihteki Türk hekimlerinin başarılarının en güzel örneklerinden biridir. Gazi Yaşargil’in bu başarısı sonrasında pek çok hekime örnek olmuştur.

Kadavradan rahim nakli, kalp krizini haber veren çip, robotik açık kalp ameliyatları ve daha pek çok başarılı operasyon Türk hekimleri tarafından gerçekleştirilmiş ve dünya basınında yer almıştır.

Türk Hekimlerinin Eğitim ve Deneyim Süreci 

Türk hekimlerinin yüksek oranda başarı göstermesinin altında pek çok farklı neden yer alsa da, bu nedenlerin en etkilileri eğitim ve deneyim süreçleridir. Türk hekimlerinin aldığı tıp eğitimi ve hem eğitim hem de eğitim sonrasındaki dönemdeki deneyimleri, çok fazla ve çok farklı tipte hasta ve hastalık ile karşılaşmaları, dünya çapında başarılara sahip hekimler tarafından yetiştirilmeleri, gerek ülkelerinde gerekse Amerika veya farklı Avrupa ülkelerinde aldıkları eğitim ve stajlar bu başarının arkasındaki en güçlü faktörlerdir.

Türkiye’de Sağlık Hizmetlerinin Başarısı

Türkiye’de sunulan sağlık hizmetlerinde Türk hekimlerinin yukarıda bahsi geçen başarılarının yanı sıra hastanelerin sunduğu tıbbi imkanların ve konaklamak hizmetlerinin ve de hastalar ile birebir iletişim halinde olan sağlık personelinin başarısı da yadsınamaz. Türkiye’deki hastaneler tıbbi cihaz ve ekipman açısından dünyadaki tüm yenilikleri anlık olarak takip eden ve kurumunda uygulayan bir yapıya sahiptir. Ayrıca sağlık personeli ve konaklama hizmetleri de Türkiye’nin turizm alanındaki kaliteli hizmet anlayışının bir yansıması olarak, hastaların ve hasta yakınlarının kendilerini rahat ve huzurlu hissetmesi için maximum özveri ile çalışmaktadır.

Türkiye’de Tedavi Olmak İçin Neler Yapılmalı?

Tedavinizi Türkiye’de gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey Be Digital Hospital ekibi ile iletişime geçmektir. Be Digital Hospital ekibi uzun yıllardır Türkiye’nin öncü sağlık kuruluşlarında görev yapmış deneyimli bir kadrodan oluşmaktadır. Ayrıca Be Digital Hospital bünyesinde yer alan hekimler de alanlarının önde gelen isimleri ve dünya standartlarında operasyonlar hayata geçiren hekimlerdir.

Başvurunuz esnasında almak istediğiniz sağlık hizmetini ve kişisel bilgilerinizi iletmeniz ekibimiz için yeterli olacaktır. Onlar sizin adınıza bu alanda görev yapan hekimler ile tedavi programınızı görüşüp, sizin için en uygun planı oluşturacaktır. Daha sonra ulaşım ve konaklama detaylarını netleştirerek size sunar. Siz tüm bu süreç boyunca sorularınız için Be Digital Hospital ekibi ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. Ayrıca online konsültasyon hizmeti ile hekiminiz ile birebir görüşerek tedavi süreciniz ile ilgili konuları netleştirebilirsiniz.