Zirkonyum Kaplama

Hem estetik ve doğal bir görünüm hem de sağlam bir diş elde etmek için diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri de zirkonyum kaplamalardır. Zirkonyum kaplamalar ile kişiler kendi dişleri gibi doğal ama bir yandan da renk ve şekil itibari ile kusursuz bir diş yapısına sahip olur.

Beyaz renkte bir alaşım olan zirkonyum, diğer birçok metalin aksine hem rengi ve ışık geçirgenliği açısından doğal diş yapısı ile uyumludur hem de ön ve arka dişlerde rahatlıkla kullanılabilecek sağlamlıktadır.

Dişlerde oluşan renklenmelerde veya diş beyazlatma gibi bazı işlemlerden istenilen sonuç alınamayan ileri düzeydeki renk sorunlarında zirkonyum tedavisi uygulanır. Ayrık dişler ya da önceden kesilmiş ve kırılmış dişlerde de sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Işık geçirgenliği ve rengi itibari ile estetik açıdan oldukça başarılı olan zirkonyum kaplamalarda soğuk veya sıcak hassasiyeti yoktur. Ayrıca ağız içinde herhangi bir tat değişikliği, diş eti sorunu veya ağız kokusuna da sebep olmaz.