İmplant Tedavisi

Doğal dişlerin yerine uygulanabilecek en iyi alternatif olan implant tedavisi günümüz teknolojisi ile artık çok daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanıyor. İmplant tedavisi, ağız içinde ortaya çıkan bir veya birden fazla diş eksikliği durumunda hem sağlık açısından hem de estetik açıdan en başarılı seçenektir. Özellikle klasik damak protezi veya köprü gibi seçeneklere kıyasla günlük kullanım rahatlığı ve estetik başarısı ile kişilerin hayatlarını kolaylaştırır ve adeta kendi dişleri ile yaşama devam ediyormuş hissi yaratır.

İmplant tedavisi ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de her diş kaybında ve her ağız yapısında implant uygulanabilme olasılığıdır. İmplant uygulamasının başarısını etkileyen en büyük faktörlerden biri kişinin kemik yapısıdır. Bu nedenle implant tedavisi ancak uygun kemik yapısına sahip kişiler için doğru bir seçenek olmaktadır.

Bir diğer konu da tedavi aşamasının ağrılı olup olmaması konusudur. İmplant tedavisi lokal anestezi ile uygulanmaktadır. Bu nedenle tedavi esnasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Ayrıca yenilikçi yaklaşımlar ile aynı gün içinde geçici diş uygulaması yapılabilir ve böylelikle hasta dişsizlik durumunu yaşamaz.

İmplant tedavisinin süresi uygulanacak ağız yapısına ve eksik diş sayısına göre farklılık göstermektedir. Bu konuda tedavi süreci ve sonrasındaki takip süreci ile ilgili Bella Health Assistance ekibi sizi detaylı bir şekilde bilgilendirecek ve tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.