Prof. Dr. İlkkan Dünder

1983 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan İlkkan Dünder, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlık eğitiminin ardından 1995 yılında Doçentlik, 2001 yılında ise Profesörlük ünvanını almaya hak kazanan Prof. Dr. İlkkan Dünder, 2011 yılında “Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı” sıfatını almaya hak kazanmıştır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü içerisinde Uzmanlık ünvanını aldığı günden beri özellikle “Jinekolojik Onkoloji”  konusu ile ilgili olan Dr. Dünder, 1990 yılında İngiltere “University of Sheffield”de “Jinekolojik CO2 Laser” eğitimi, 1992 yılında Amerika Birleşik Devletleri  Illinois Eyaleti  “Chicago Gyneacologic Oncology S.C.”de “Jinekoloji Onkoloji” eğitimi, “Rush Presbyterian St.Luke’s Medical Center”da “Stapling Instruments” eğitimi ve aynı yıl içerisinde Arizona Eyaleti “University of Arizona”da “Advanced Laparoscopy in Gyneacologic Oncology” eğitimi,  2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri Michigan Eyaleti Detroit kenti “Wayne State University”de “Robotic Surgery” eğitimlerini de alarak bilimsel gelişimimi sürdürmüştür.

Cerrahi deneyimlerinin yanı sıra akademik çalışmalarını da devam ettiren Dr. Dünder, özellikle Laparoskopik Cerrahinin ülke çapında  yaygınlaşması ve doğru uygulanması amacıyla Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde “multidisipliner endoskopik kurs”ları düzenlemiştir.

Halen Laparoskopik cerrahi ve Robotik Cerrahi operasyonları konusunda ulusal ve uluslararası eğitimler vermektedir.