Prof. Dr. Kadir Bal

1979 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Kadir Bal, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Bu süreçte İstanbul Eminönü Belediye Tabipliği’nde görev yapmış, vatani görevini tamamlamış ve Yeşilköy Atatürk Havalimanı D.H.M.I. doktoru olarak görev yapmıştır.

1988-1989 yıllarında S.S.K. İstanbul Hastanesi İkinci Dahiliye Kliniği’nde mecburi hizmet görevini yerine getiren Dr. Kadir Bal, 1990’da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Gastroenteroloji Yan Dal ihtisasına başlamış ve 1992’de bu eğitimi de tamamlamıştır.

1993 yılında aldığı Doçentlik ünvanının ardından, 1998 yılında Profesörlük ünvanını almaya hak kazanmıştır. Prof. Dr. Kadir Bal, halen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Gastroenteroloji Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yerli ve yabancı kaynaklarda 200’den fazla yayınlanmış araştırması bulunan Prof. Dr. Kadir Bal, 17 yıldan beri Endoskopi Dergisi’nin editörlüğünü yapmaktadır.