Prof. Dr. Asım Kaytaz

1975 yılında Robert Koleji’nden mezun olan Dr. Asım Kaytaz, tıp eğitimini aldığı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden 1981 yılında mezun olmuştur. Tıp eğitiminin ardından 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Ana Bilim Dalı’ndan mezun olarak uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Prof. Dr. Asım Kaytaz, uzmanlık eğitiminin ardından Amerika’da St. Luke”s – Roosevelt Hospital Center ve Georgia International Otologic Training Center bünyesinde Laser Uygulamaları ve Endoskopik Sinüs Cerrahisi ve Otoloji ve Sinüs Cerrahisi Üzerine Yoğun Eğitim kurslarına katılım sağlamıştır.

1994-2000 yılları arasında Türk Otolarengoloji ve Baş & Boyun Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu / Muhasip Üye ve Genel Sekreterlik, 1994-1996 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi / Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002-2006 yılları arasında Türk Otolarengoloji ve Baş & Boyun Cerrahisi Derneği / Başkanlığı, 2008-2010 yılları arasında ise, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği / Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreterliği görevlerini başarı ile yürütmüştür.