Prof. Dr. Fahri Erdoğan

Tıp eğitimini 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Prof. Dr. Fahri Erdoğan, uzmanlık eğtimini de yine aynı üniversitede 1991 yılında Ortopedi ve Travmatoloji alanında tamamlamıştır.

Prof. Dr. Fahri Erdoğan, asistanlık dönemi boyunca; İngiltere’de Bradford Royal Infirmary ve Japonya’da Tokyo Nihon Üniversitesinde ortopedi ve travmatoloji alanında çeşitli eğitimler almıştır.

Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra özellike diz ve kalça cerrahisi alanı ile özel olarak ilgilenen ve bu alanda kendisini geliştiren Prof. Dr. Erdoğan, Almanya Hannover Tıp Fakültesinde ve Amerika Birleşik Devletleri New York Cornell Üniversitesinde (Hospital for Special Surgery-HSS) diz ve kalça protez cerrahisinin önde gelen adları ile beraber çalışma fırsatı bulmuştur.

Akademik tarafta da çalışmalarını titizlikle yürüten Prof. Dr. Fahri Erdoğan, Doçentlik ünvanını 1998 yılında, Profesörlük ünvanını da 2006 yılında almaya hak kazanmıştır.

Prof. Dr. Fahri Erdoğan, ortopedi ve travmatoloji ana bilim dalı altında özel olarak uzmanlaştığı diz ve kalça cerrahisi konularında alanının önde gelen cerrahları arasında yer almaktadır. Ayrıca ülkemizde de sıklıkla görülen doğumsal kalça çıkığı sebebi ile ortaya çıkan sakatlıklar, memur başı avasküler nekrozu, diz ve kalça kireçlenmeleri ve romatizmal hastalıklara bağlı olarak gerçekleştirilen protez cerrahisi konusunda ileri düzeyde bilgi ve deneyim sahibidir.

Hali hazırda Zimmer Biomed ve Smith and Nephew benzer biçimde protez üreticisi olan Amerikan firmalarının kalça ve diz protezi alanında eğitmen ve danışman cerrahı olarak yurtiçi ve yurtdışında eğitim ve çalışmalarına devam eden Prof. Dr. Erdoğan, aynı zamanda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim dalında görev yapmaktadır.