Çene Estetiği

Çene Estetiği ( Jawline Dolgu) nedir?

Çene ucu dolgusu olarak bilenen Jawline dolgu genel olarak çene kıvrımının daha belirgin hale getirilmesi için uygulanır.

Çene hattının belirgin olmaması ve buna bağlı olarak yüz hatlarının fazla yuvarlak görünmesi kişileri rahatsız etmekte, bu durum da çene estetiği ile giderilmektedir. Bir çok estetik operasyonun aksine erkekler çene hatlarını daha belirgin hale getirmek için kadınlardan çok daha fazla bu estetiği talep etmektedirler.

Çene Estetiği ( Jawline Dolgu) uygulamasından sonra hastanın yüz hatları keskinleşerek, istenen üçgen görünüm elde edilir. Belirgin bir çene yan açısı elde edilirken, çene ucu tam olması gerektiği yerde ve çok daha belirgin bir forma kavuşur. Ayrıca gıdık ve yanak bölgesinin toparlanmasına da katkı sağlar.

Çene Estetiği ( Jawline Dolgu) nasıl yapılır?

Jawline dolgu çenenin yanlarına, tam ortasına, kulakla çenenin birleştiği yere uygulanır. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Alanında uzman hekim muayene sonrasında uygulama yapılacak bölgenin ne kadar dolgu malzemesine ihtiyaç duyduğunu belirler ve işlem buna göre yapılır. İşlem ortalama 30 dk sürmektedir.  Uygulama sonrası  hasta hemen sosyal hayatına geri döner ve operasyonun sonuçları hemen gözlemlenir.

Kullanılan dolgu maddesinin cinsine ve kişilerin genetik yapılarına bağlı olarak 4- 16 ay arasında kalıcılığa sahip olan bu dolgu yöntemi etkisi azalında tekrar edilebilecek basit bir işlemdir.