Badem Göz

Etkileyici bakışlar herkesin her yaşta sahip olmak istediği bir şeydir. Bu nedenle göz çevresi ile ilgili estetik operasyonlar her zaman popülerliğini korumaktadır.

Parlak göz altları, daha canlı bakışlar, düşük olmayan göz kapakları ve gözü çekik ve iri göstermek badem göz estetiği ile mümkündür.

Genel olarak göz çevresi ile ilgili kırışıklardan farklı değerlendirilen ve temelde daha dinamik, etkileyici bakışlara sahip olmak için tercih edilen bir yöntem olduğu için 20’li yaşlardan başlayarak ilerleyen yaşlara kadar çok geniş bir yaş aralığı tarafından tercih edilen bir estetik operasyondur.

Hem erkek hem kadınlara uygulanabilmekle beraber genel olarak kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Her estetik operasyonda olduğu gibi badem göz estetiğinde de hastanın isteklerini doğru analiz ederek, hastanın yüz ve göz yapısını analiz etmek ve beklentilerinin ne kadar gerçekleşeceği konusunda hastaya doğru bilmek sonrasında yaşanacak hayal kırıklıklarının önüne geçmek ve hastanın maksimumda memnun kalmasını sağlamak için çok önemlidir. Bu nedenle uzmanlığına ve tecrübesine güvendiğiniz bir hekim tercih etmeniz önerilmektedir.  Her vaka için farlı bir hikaye oluşmakta bu nedenle ona özel bir hizmet sunulmalıdır.

Badem göz estetiği nasıl uygulanır?

Gözün iç ve dış yan köşelerine kantus denilmektedir. Badem göz estetiğinde kısaca gözün dış kantusu daha dışarı ve yukarı doğru çekilerek göz yeniden şekillendirilir. Bu işlem gözün üst köşesinden bir kesi açılarak ve buradan özel cerrahi iplikle yukarı doğru çekilerek askı dokunun kemik zarına sabitlenmesi ile yapılır. Atılan dikişler 1 hafta içinde alınır ve işlem sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Hasta operasyon sonrasında aynı gün normal hayatına dönüş yapabilir.

Badem göz estetiği ile aynı zamanda üst göz kapağının fazlalık ve sarkma gibi sorunları da giderilmektedir.