Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi

Ayak ve ayak bileğinde oluşan dejeneratif hastalıklar, spor yaralanmaları, kırık, kıkırdak yaralanmaları ve bağ yırtılmaları gibi cerrahi tedavi gerektiren durumlar ayak ve ayak bileği cerrahisi aldı altında değerlendirilmektedir. Bu alanda ayak bölgesindeki kırıklardan, ayak baş parmağının çıkık olmasına (halluks valgus) kadar pek çok farklı hastalık değerlendirilmekte ve tedavi süreçleri alanında uzman hekimler tarafından yönetilmektedir.

Hayat boyu tüm vücut ağırlığını taşıyan ayaklar, kimi zaman yaş ile birlikte gelişen kireçlenmeler, kimi zaman ise kaza veya spor yaralanmaları ile zadelenmektedir. Kimi zaman net bir hastalık söz konusu olmadan da, ayaklarda yaşa bağlı olarak yıpranma ve şekil bozuklukları oraya çıkabilir.

Eklemlerde oluşan ağrılı kireçlenmeler ve kıkırdak yıpranmaları ve ayak bileği burkulmasına bağlı bağ zedelenmeleri sıklıkla karşılaşılan sorunların başında yer alıyor. Ayrıca şeker hastalığına bağlı diyabetik ayak veya ayak bölgesindeki kemik kistleri de ayak ve ayak cerrahisi alanında değerlendirilen sorunlar arasında yer almaktadır.

Bella Health bünyesinde sunulan ayak ve ayak bileği cerrahisi hizmetleri kapsamında alanında uzman hekimler ayak ve ayak bileği ile ilgili tüm hastalıklar ile ilgili yenilikçi ve modern tedavi yöntemlerini hastalarına sunmaktadır.